خدمات

صفر تا صد بازسازی پنجره ها:
بازسازی پنجره‌های قدیمی و جایگزین کردن پنجره‌های دوجداره ممکن است به چند دلیل انجام شود که در ادامه تک تک این دلایل را بررسی خواهیم کرد.

در واقع پنجره‌های دوجداره مزیت‌های قابل توجهی نسبت به پنجره‌های قدیمی دارند که یکی از آنها که شاید ابتدایی‌ترین آن‌ها نیز باشد ایجاد ظاهر و نمایی زیبا در نمای بیرون و داخلی منزل یا محیط کار شما می‌باشد. در واقع با بازسازی پنجره‌های دوجداره ضمن کارایی و ویژگی‌های مثبتی که به آن‌ها خواهیم پرداخت در وهله‌ی اول ظاهر قدیمی، زنگ زده و … پنجره‌های قدیمی را با یک پنجره دوجداره UPVC با ظاهری شیک جایگزین خواهید کرد که از نظر خیلی از افراد خود یک مزیت بسیار مهم بشمار رفته و در جلوه خانه یا محیط کار نقشی مهم و اساسی را ایفا خواهد کرد.

علت بعدی که بسیاری از مراجعه کنندگان را به سمت نمایندگی‌های درب و پنجره دوجداره نظیر هافمن، وینتک و ویستا بست سوق می‌دهد. صرفه جویی و تاثیر بسزای این نوع درب و پنجره دوجداره در مصرف انرژی بوده و با توجه به عایق صوتی و دمایی بودن این نوع پنجره‌ها، از هدر رفتن و مصرف بیش از حد نیاز انرژی برای رساندن دمای محیط به دمای مطلوب جلوگیری خواهد کرد. بعد از مدتی که بازسازی یا تعویض پنجره‌های دوجداره صورت گرفت، تغییرات و تاثیرات آن را می‌توانید از مقایسه هزینه‌های قبض خانه یا محل کار خود قبل و بعد از بازسازی یا تعویض پنجره‌ها مشاهده کنید، که تا چه حد در مصرف انرژی و هزینه‌های ناشی از آن با استفاده از پنجره‌های دوجداره به جای پنجره‌های قدیمی صرفه جویی خواهد شد.

نحوه بازسازی پنجره‌های قدیمی و جایگزین کردن پنجره‌های دوجداره:
بعد از مراجعه و مشورت با افراد متخصص حاضر در نمایندگی‌های معتبر، کارفرما با توجه به سلیقه و کارایی که از پنجره دوجداره انتظار دارد. مدلی مناسب را انتخاب خواهد کرد. اما قبل از همه این مراحل برای اندازه زدن‌های دقیق تیمی متخصص به محل مورد نظر شما که قرار است بازسازی یا تعویض پنجره در آن صورت بگیرد اعزام خواهند شد. تا با محاسبه‌ی فاکتور‌های مهم و پارامتر‌های تاثیر گذار بتوانند هم هزینه بازسازی را به شما اعلام کنند و هم برای ساخت پنجره‌های دوجداره متناسب با شرایط و محیط مدل‌های مناسب با شرایط را به شما پیشنهاد دهند.

بعد از گذراندن مراحل اولیه نوبت به مرحله آخر خواهد می‌رسد. در این مرحله نصاب‌ها در محل حاضر شده تا کار بازسازی را انجام دهند اما قبل از آن باید به نکاتی نظیر خالی کردن محیط پیرامون پنجره‌ها تا شعاع ۱ الی ۲ متر را در نظر داشته باشید تا کار با دقت و سرعت بالاتری پیش برود. در ابتدا برای بازسازی یا تعویض پنجره یا پنجره‌های دوجداره، تسمه‌های پنجره قدیمی را باز کرده و بعد از آزاد شدن شیشه‌ها آنها را از فریم پنجره قدیمی خارج خواهند کرد. بعد از خارج کردن شیشه‌ها لنگه‌های پنجره‌ها را درآورده و از فریم اصلی جدا میکنند و بعد از انجام این مرحله با استفاده از دستگاه‌های مخصوص دور تا دور فریم اصلی را بریده و پنجره قدیمی را به صورت کامل بیرون می‌آوردند. اما شاید برای بعضی از دوستان سوال پیش بیاید که با مقدار باقی مانده از فریم قبلی باید چه کار کرد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که در بازسازی پنجره‌های قدیمی یا تعویض پنجره‌ها و جایگزین کردن پنجره‌های دوجداره، پروفیل‌های مخصوصی وجود داشته که نه تنها فریم قبلی را می‌پوشانند بلکه ظاهری بسیار زیبا و شیک نیز به نمای داخلی می‌بخشند.

نصب پنجره سه جداره
نصب یک پنجره سه‌جداره می‌تواند مشکل‌تر از نصب یک پنجره دوجداره باشد چراکه پنجره‌های سه‌جداره، پهن‌تر و سنگین‌تر هستند. سنگینی، کمتر از آن است که بتوان نام مشکل بر آن نهاد، زیرا سازندگان پنجره‌های باکیفیت، سخت‌افزار عملکردی نصب می‌کنند که عملکرد این نوع پنجره‌ها را آسان می‌سازد. اگرچه، پنجره‌های شیب‌دار در زمانی که برای تمیز کردن، کج می‌شوند، مشکلات جزئی را به وجود می‌آورند زیرا قاب پنجره بسیار سنگین‌تر است.

با توجه به اینکه چارچوب‌های پنجره سه‌جداره، پهن‌تر هستند، نصب آنها می‌تواند کار سختی باشد و تنها باید توسط یک متخصص باتجربه انجام شود. بسته به عرض دیوارهای بیرونی، ممکن است تطبیق‌هایی با دیوار داخلی لازم باشد، چرا که ممکن است لازم باشد برای نصب، دیوار داخلی به گونه‌ای ساخته شود که پیش‌آمدگی پنجره را به درون خانه هدایت کند.

عایق‌ بندی و گرما
پنجره‌های عایق‌ بندی شده در تلاش برای حفظ تا حد امکان مقرون‌ به صرفه دماهای داخل ساختمان به کار می‌روند. شما که نمی‌خواهید در فصل تابستان، تهویه هوا را کل روز به کار بیندازید و مایل نیستید که در فصل زمستان بخاری را برای مدت‌های طولانی تا حد انفجار زیاد کنید. تخمین زده شده که مقدار ۲۰ تا ۳۰ درصد گرما یا سرما یا مقادیر بیشتر در خانه از طریق پنجره‌هایی که عایق‌بندی ضعیفی دارند، هدر می‌رود. تعویض پنجره‌ها می‌تواند حس خوبی را ایجاد کند و در حالی که درون ساختمان هستید، به سطح آسایش‌تان بیفزاید.

سازندگان این نوع پنجره‌ها ادعا می‌کنند که پنجره‌های سه‌جداره به طور میانگین، ۲۵ درصد بهتر از پنجره‌های دوجداره هستند. در زمان خرید پنجره، به عامل U و مقادیر R که معیارهای توانایی پنجره‌ها برای مسدود کردن انتقال گرما به بیرون هستند، توجه کنید. انجمن ملی درجه‌بندی پنجره (National Fenestration Rating Council) عنوان می‌کند که عامل U، نشانگر کلی بهتری از انتقال را نسبت به مقادیر R فراهم می‌آورد؛ به طوری که هرچه عامل U پایین‌تر باشد، آن پنجره در حفظ گرما در داخل ساختمان، بهتر است.

هزینه
دو موضوع مهمی که در اینجا مورد توجه قرار می‌گیرند، هزینه و آسایش هستند. می‌توان به صورت منطقی انتظار داشت که قیمت پنجره‌های سه‌جداره در یک پنجرة متوسط، ۱۰۰ دلار بیشتر از پنجرة دوجداره است. تخمین زده شده که هر پنجره شاید ۳ درصد در حساب‌های گرمایش سالانه، صرفه‌جویی کند که این میزان در آب و هوای معتدل، بسیار بیشتر است. بنابراین، از یک طرف ممکن است پنجره‌های سه‌جداره بسته به آب و هوای محل سکونت‌ تان، مقرون به صرفه نباشند.

نور
نورپردازی، یک موضوع مهم در انتخاب پنجره‌هاست. پنجره‌ها، جذب گرمای خورشیدی را با روکش‌هایی به نام Low-E که بر روی یکی از سطوح قسمت‌های داخلی شیشه قرار می‌گیرند، کاهش می‌دهند. روکش‌های Low-E با مسدود کردن اشعه‌های تولیدکننده گرما یا مادون قرمز خورشید، عمل می‌کنند.

سازندگان این نوع پنجره‌ها ادعا می‌کنند که Low-E برای افزایش مقدار نور قابل رؤیتی که یک پنجره به داخل هدایت می‌کند و در عین حال گرمای حاصل از نور مستقیم خورشید را مسدود می‌کند، نیز طراحی شده‌اند. اگرچه، برخی بر این باورند که روکش‌های Low-E بر روی شیشة دوجداره، هم اتاق‌ها و هم شیشة سه‌جداره را به نحو قابل توجهی تاریک‌تر می‌سازند.

سفارش دادن پنجره‌های دارای روکش‌های مختلف برای اتاق‌های مختلف، امر نامعمولی نیست که این بسته به خواسته‌های فردی هر اتاق می‌باشد. اگرچه، این روکش‌ها معمولاً یک ته‌رنگ جژئی سبز مایل به آبی به شیشه می‌دهند و اگر دو پنجره با روکش‌های مختلف کنار یکدیگر قرار گیرند، این تفاوت، بسیار چشمگیر خواهد بود.

چارچوب‌ پنجره
یک هزینه اضافی که باید مدنظر قرار گیرد، هزینه چارچوب است. کم هزینه‌ ترین پنجره سه‌جداره، یک پنجره با چارچوب وینیل یا آهن است. این نوع پنجره‌ها معمولاً تنها در رنگ‌های کم (سفید و بژ) موجود می‌باشند. در بازار امروزی، چارچوب‌های وینیل، بادوام و عایق‌بندی هم هستند، اما بزرگی آنها هم از داخل و هم خارج، قابل رؤیت است. اگرچه بیشتر سازندگان این نوع چارچوب‌ها عنوان می‌کنند که گارانتی و نگهداری طول عمر محدود این نوع چارجوب‌ها، حداقل است.

برخی سازندگان، چارچوب‌های فایبرگلاس را پیشنهاد می‌کنند که بسیار بادوام هستند. آنها طول عمر زیادی دارند، نگهداری از آنها، راحت است و ضخامت آنها کمتر از وینیل است. اگرچه، قیمت فایبرگلاس می‌تواند ۵۰ درصد بیشتر از وینیل باشد. مهم‌ترین مزیت چارچوب‌های فایبرگلاس این است که قابل رنگ کردن هستند. در صورتی که در مورد رنگ‌های استانداردی که سازندگان این نوع چارچوب‌ها ارائه داده‌اند، ناخرسند هستید، همیشه می‌توانید به سلیقة خود، رنگشان کنید. برخی سازندگان، پنجره‌های پوشیده با وینیل یا فایبرگلاس با یک لایه نازک چوب در درون آن، می‌سازند، که می‌توانید برای داشتن یک ظاهر سنتی، چوب را رنگ کنید به طوری که نمای بادوامی را که نیاز به نگهداری کمی دارد، حفظ می‌کنید.

پنجره‌های سه‌جداره با چارچوب چوبی، گران‌ترین انتخاب محسوب می‌شوند، اما در عین حال سنتی‌ترین ظاهر را ارائه می‌دهند. اگرچه، همانند هر فراوردة چوبی دیگر، نیاز به نگهداری منظم دارند.

کاهش سروصدا
درجه‌ بندی استاندارد برای انتقال صدای مسکونی، درجه‌بندی STC نامیده می‌شود. در حالی که عوامل زیادی مثل ضخامت شیشه و مقدار فضای بین قطعات جدای شیشه بر درجه‌بندی STC پنجره تأثیر می‌گذارند، یک بررسی MIT نشان می‌دهد که همه چیز یکسان است یعنی “سه‌جداره بودن اساساً همان کاهش سروصدایی را که دوجداره بودن تأمین می‌کند، فراهم می‌آورد.”

اگر واقعاً در پی کاهش سروصدا از پنجره‌ها هستید. لایه‌ بندی نامتقارن (Asymmetric) یک پنجره دوجداره، بهتر عمل خواهد کرد و درجه‌بندی STC را بهتر از سه‌لایه کردن افزایش می‌دهد. در لایه‌بندی نامتقارن، دو عدد شیشه با ضخامت‌های مختلف به کار می‌روند. در حقیقت، اگر یکی از شیشه‌ها، شیشه صوتی لایه‌لایه (Laminated acoustic glass) باشد (که شامل دو یا چند قطعه شیشه است که با مواد لایه‌لایه به هم متصل شده‌اند)، کاهش انتقال صدا بیشتر وجود خواهد داشت.

توری پنجره‌های دوجداره:
توری یکی از اجزای اصلی و مهم پنجره‌های دوجداره محسوب می‌شوند و کاربرد‌های بسیاری مهمی در طول شبانه روز برای کارفرما دارند. در ابتدا باید در نظر داشته باشید که مزیت‌های بسیاری زیادی نسبت به توری‌های قدیمی را به همراه دارند. این نوع توری‌ها بسیار مقاوم بوده، حوزه دید را کاهش نمی دهند و تنها ۱۰% از حوزه دید شما به محیط بیرون را از بین خواهند برد. به راحتی تمیز می‌شوند، در هر باز و اندازه متناسب با سایز و مدل پنجره شما ساخته خواهند شد، این خود یک مزیت بسیار مهم می‌باشد. با توجه به طراحی که در این نوع توری‌های پنجره دوجداره به کار میرود به خوبی تمامی درز‌های پنجره پوشانده خواهد شد و به هیچ عنوان اجازه عبور به حشرات و حیوانات موذی را نخواهد داد. این نوع توری‌ها از تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده و شما می‌توانید بسته به شرایط یا سلیقه خود هر کدام از مدل‌هایی که در نمایندگی‌ها موجود است را انتخاب کنید و هیچ محدودیتی در این زمینه برای کارفرما وجود نخواهد داشت. یکی دیگر از مزیت‌های توری پنجره‌های دوجداره UPVC نوع متریال یا به اصطلاح ساختار جنس خود توری می‌باشد. این نوع توری‌ها مدت زمان بسیار طولانی را باید سپری کنند تا گرد و غبار قابل توجهی را به خود جذب کنند. در واقع توری UPVC که برای پنجره‌های دوجدار استفاده می‌شود با توجه به جنسی که دارند به سختی کثیف شده و گرد و غبار بر روی آنها مینشیند. نکته دیگر در رابطه با جنس این نوع توری‌ها طول عمر بالای آنها می‌باشد. در واقع توری‌های پنجره دوجداره با توجه به جنس و تکنولوژی جدیدی که در طراحی آنها استفاده می‌شود، طول عمر آنها افزایش داشته و خیال کارفرما را برای مدتی طولانی راحت می‌کند.

Toggle This
 • شبکه های اجتماعی ما

 • تماس با ما

  ۰۲۱-۶۵۴۲۵۳۷۲

  09377937127

  09307724798

   

 • آدرس ما